Czytajmy dziecku

Dziecko do prawidłowego rozwoju, potrzebuje wielu różnych bodźców, a co się z tym wiąże, my jako rodzice, powinniśmy zadbać o to, aby mogło je otrzymywać. Jednak to wszystko powinno się odbywać w kontrolowany sposób, tak abyśmy mieli pewność, że tych bodźców nie będzie za dużo, a co się z tym wiąże, że nie zmęczymy nimi dziecka.

Książki rozbudzają wyobraźnię

Bardzo ważne jest to, abyśmy już od najmłodszych lat czytali dziecku. Dzięki temu, będzie ono mogło pobudzać swoją wyobraźnię, co więcej, możemy prosić, aby opowiedziało nam, co dzieje się na obrazku, a także możemy poprosić o określenie, czy bohater o którym czytamy, w tym momencie zachował się tak jak powinien. Co więcej, w książkach bardzo często można znaleźć walkę dobra ze złem, a to sprawia, że dziecku łatwiej będzie poradzić sobie z niektórymi sytuacjami, które mogą je spotkać także w życiu.

Media nie są złe

Warto przy tym pamiętać, że choć czytanie książek jest ważne, to nie stanie się nic złego, jeśli dziecko obejrzy jakąś bajkę na telewizorze, albo pogra na tablecie. Pod warunkiem, że będziemy mieli pewność, iż bajka jest przeznaczona dla jego kategorii wiekowej i nie zawiera w sobie przemocy. Co więcej, gry proponowane obecnie na tablet mogą rozwijać kreatywność dziecka, a także uczyć go czytać czy liczyć, co sprawi, że będzie się mogło w ten sposób lepiej rozwijać.

Jeżeli zachowamy odpowiedni umiar, to z pewnością nic się nie stanie, jeśli dziecko trochę czasu w ciągu dnia spędzi przed telewizorem, czy przy tablecie. Najważniejsze jest to, aby nie siedziało przed nimi przez cały dzień.

2 Komentarzy

  1. Iwona

    Z niczym nie można tutaj przesadzać

  2. Tomek

    Wszystko co wspiera rozwój dziecka jest ważne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *