Jakie zajęcia należy wybierać?

Chcemy dla naszych dzieci jak najlepiej, a co się z tym wiąże, staramy się im zapewniać wszystko co najlepsze. To też sprawia, że bardzo często wyszukujemy dla nich różnych zajęć dodatkowych, bo chcemy mieć pewność, że nie tylko mają zapewniony odpowiedni rozwój, ale także dobrze się przy tym bawią. Jak jednak to zrobić, aby pogodzić jedno z drugim?

Patrzmy co interesuje dziecko

Jeżeli chcemy wybrać dla swojego dziecka jakieś zajęcia dodatkowe, to z pewnością powinniśmy się kierować tym, co dziecko lubi robić, czym się interesuje. Jeśli widzimy, że godzinami mogłoby malować, to wybierzmy dla niego zajęcia plastyczne. Jeśli uwielbia biegać, to postawmy na sport. Warto też zapytać dziecko, czy chciałoby spróbować jakiejś rzeczy, tak abyśmy dowiedzieli się, co ono o tym sądzi.

Dopasowane do wieku dziecka

Dodatkowo powinniśmy patrzeć na takie zajęcia, które będą dopasowane do wieku naszego dziecka, bo w przeciwnym razie, może się ono mocno zniechęcić. Co więcej, trzeba tutaj powiedzieć, że warto też podpytać innych rodziców, czy ich pociechy są zadowolone z takich zajęć, czy są one prowadzone w ciekawy sposób, czy osoba prowadząca faktycznie potrafi ich zainteresować tym, co chce im przekazać.

Im lepiej dopasujemy tematykę zajęć do zainteresowań swojego dziecka, tym większa będzie szansa, że będzie ono zadowolone z tego, co będzie się tam działo, a więc chętniej będzie też na nie chodziło. A jeśli chętniej będzie tam chodziło, to też więcej po takich zajęciach będzie mu zostawało w głowie.

2 Komentarzy

  1. Maria

    Dziecko musi mieć jakieś zajęcia dodatkowe

  2. Bartek

    Dla nas zajęcia dodatkowe były jednym z atutów przedszkola

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *